Je telové maslo lepšie ako krém?

Na rozdiel od telových krémov, je telové maslo vyrobené iba z olejov a tukov, poprípade vosku. Maslo má tuhú konzistenciu. Topiť sa začína až vtedy, keď príde do kontaktu s teplom, teda našou pokožkou. Preto sa nezľaknite jeho konzistencie po otvorení tégliku. V čom je toto zloženie vlastne lepšie? Keďže tento výrobok neobsahuje žiadnu vodu, má omnoho dlhšiu trvanlivosť, a to aj bez pridania konzervačných látok. Pri jeho výrobe teda nie je potrebná ani tepelná úprava, takže si všetky jeho zložky zachovajú všetky zdravé látky.

krém

Pred ich kúpu si dobre všimnite zloženie. Existujú totiž i maslá s prídavkom krému a konzervačných látok. nie je potrebné zvýrazňovať, že tie čisto prírodné sú lepšia voľba.
V telových maslách zvyčajne nájdeme aj mnoho výťažkov z bylín, či iných prírodných olejov. Medzi najčastejšie patrí napríklad mandľový, či orechový olej, alebo včelí vosk. Jednoducho všetko, čo našej pokožke urobí dobre.
 

modelka

Takmer vo všetkých telových maslách, tvorí ich základ bambucké maslo. Ide o čisto rastlinný tuk, takže ho môžu používať vegetariáni a vegáni. Získava sa z orechov maslovníka afrického. Ak chcete podporiť ekologické poľnohospodárstvo, kupujte výrobky s označením „FARE TRADE“. V prípade bambuckého masla sa pod týmto označením skrýva jeho ručné spracovanie. Tento prírodný tuk obsahuje provitamín A, vitamín E a nenasýtené mastné kyseliny, ktoré okrem iného, udržiavajú našu pokožku dostatočne pružnú.
 
Pre koho áno a pre koho nie
 
Aj napriek tomu, že majú telové maslá množstvo výhod, nie sú vhodnou alternatívou pre každého. Na rozdiel od klasických krémov pokožku extrémne hydratujú a premasťujú. Ak ste majiteľom mastného typu pokožky, ostaňte radšej pri krémoch. Naopak ideálne, sú pre ľudí trpiacich na extrémne suchú pokožku. sú vhodnou voľbou aj na ošetrovanie kože po opaľovaní, či pobyte v slanej, alebo chlórovanej vode. Použiť ich môžete aj na vysušené a popraskané pery, či ruky.